ثبت نام

ویندوز دیفندر ایمن یا خطرناک ؟

maxresdefault 730x410 - ویندوز دیفندر ایمن یا خطرناک ؟

یکی از قابلیت های ویندوز ۱۰ انتی ویروس داخلی و پیشفرض به نام WindowsDefender بوده است. آیا ویندوز دیفندر توانایی این را دارد که در این دنیای پر پیچ و خم اینترنت که لحظه به لحظه به بد افزار ها و فایل های مخرب و هر چیزی دیگری که امنیت اطلاعات کاربران را در خطر بیاندازد سیستم کاربران را ایمن کند دارد؟

اگر با ویندوز ۱۰ کار کرده باشید، می دانید که این سیستم عامل به صورت پیش فرض یک آنتی ویروس به نام ویندوز دیفندر بهره می برد.که به صورت خودکار فایل های سیستم شما را اسکن میکند.همچنین ویندوز دیفندر به روز رسانی های لازم را در قالب به روز رسانی های ویندوز دریافت می کند.از طریق دستی هم می توانید فایل های خود را اسکن کنید.

یکی از بهترین ویزگی های این آنتی ویروس این است که سرعت ویندوز را پایین نمی آورد. و دومین ویژگی برجسته و خوب ویندوز دیفندر اخطار های بی مورد و آزار دهنده ندارد و فقط در مواقع لزوم شمارا از خطرات آگاه می سازد. البته ویژگی ای که کابران را مجذوب خود کرده رایگان بودن ای آنتی ویروس می باشد.

ویندوز دیفندر

ویندوز دیفندر

تا مدتی قبل ویندوز دیفندر در مقابل آنتی ویروس های مطرح و قدرتمند عملکرد خوبی از خود نشان نمی داد. اما به تازگی توسعه دهندگان این بخش از ویندوز توانسته اند این اختلاف را جبران کنند. در اینجا می توانیدجدولی از مقایسه عملکرد آنتی ویروس های معروف را به تفکیک ماه و سال مشاهده نمایید.

اگر جدول مقایسه آنتی ویروس های بالا را مشاهده نموده باشید متوجه خواهید شد که ویندوز دیفندر نتوانسته است از نظر حفاظت ( Protection ) بالاترین امتیاز را بگیرد در حالی که آنتی ویروس های دیگری هستند که امتیازات کامل را در بخش حفاظت دریافت نمایند. ای بدان معناست که آنتی ویروس های بهتری از نظر حفاظت نسبت به آنتی ویروس پیش فرض ویندوز وجود دارند.

اما نکته این جاست که امنیت یک آنتی ویروس صرفا به ای اعداد وابسته نیست و این اعداد بر اساس امتیاز دهی های ماهانه صورت میگیرد. شاید این اعداد کمک خوبی به شناسایی آنتی ویروس مورد نیاز ما نمایند اما بسیار مشاهده شده آنتی ویروس هایی بیشترین امتیازات را از نظر حفاظت کسب کرده اند اما با نصب افزونه های اضافه بر روی مرورگر و تبلیغات آزار دهنده و حتی رجیستری کلینر هایی که فعالایت های نا به جا و آزار دهنده ای را انجام می دهند.

با توجه به موارد بالا ویندوز دیفندر از لحاظ سرعت و کاربر پسندی و همینطور نداشتن فعالیت های آزار دهنداز این لحاظ یک انتخاب ایده آل برای کاربران خواهد بود.
اما از لحاظ امنیت ویندوز دیفندر روز به روز در حال پیشرفت می باشد و می توان در اینده یکی از انتی ویروس های بسیار قدرتمند باشد. البته هنوز کاستی هایی دارد که به نظر می رسد در آپدیت بزرگ ویندوز ۱۰ در پاییز این کاستی ها رفع شود. اما می توان روی این آنتی ویروس در ایمن نگاه داشتن اطلاعات حساب ویژه باز کرد.

اما اگر هنوز هم به ویندوز دیفندر ایمان ندارید می توانید از انتی ویروس Avira استفاده نمایید. توجه داشته باشید که در نسخه رایگان گاهی اوقات باید پیام های تبلیغاتی را تحمل نمایید.اگر می خواهید از این آنتی ویروس استفاده نمایید فراموش نکنید که افزونه مرورگر آن را نصب نکنید.

باید توجه داشته باشید که هیچ یک از آنتی ویروس های موجود در دنیا این قابلیت را ندارند که ۱۰۰ درصد شما را از خطرات ایمن نمایند. در آخر نیز به شما پیشنهاد می کنیم یک ضد بد افزا نیز حتما در کنار آنتی ویروس خود داشته باشید پیشنهاد ما به شما نرم افزار رایگان Malwarebytes می باشد.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارسکدرز اولین بازار کار آنلاین ایران