ثبت نام

از ۱۰ تا ۳۰ | معرفی عنوان The Stanley Parable

135 730x410 - از 10 تا 30 | معرفی عنوان The Stanley Parable

The Stanley Parable از آن دست عناویسنیت که حتی رویمان نشد نام مقاله‌اش را نقد و بررسی بنویسیم! قطعاً همگی شما با سبک شبیه ساز راه رفتن یا Walking simulator آشنایی دارید؛ این سبک که در سالهای اخیر دوباره رنگ و بوی تازه‌ای به خود گرفته و شروع به داغ شدن کرده، در سال ۲۰۱۳، میزبان عنوانی بود که باعث شد بازی‌های این سبک دوباره جان بگیرند. The Stanley Parable یکی از اعضای همین سبک به شما می‌رود که توانسته به خوبی جای خود را در میان بازی‌های شبیه ساز راه رفتن پیدا کند و با کسب متای ۸۸، توانسته افتخاری بزرگ برای سازنده‌اش کسب کند.

The Stanley Parable Stanlry

استنلی که میگن همینه!

بگذارید در ابتدا دوباره یادآوری کنم که The Stanley Parable عنوانیست که نام نقد برای آن کمی عجیب و غریب است و ما تنها قرار است به معرفی آن در این مقاله بپردازیم.

بازی به این صورت آغاز می‌شود که استنلی، یکی از کارمندان شرکتی بسیار بزرگ است و شغل او این است که دکمه‌هایی که در طول روز معین می‌شوند را بر روی رایانه فشار دهد! زندگی استنلی به همین ترتیب است تا اینکه پس از مدت‌ها ناگهان اتفاقی در زندگی او رخ می‌دهد که همه چیز را عوض می‌کند. روزی استنلی متوجه می‌شود که محل کارش ساکت است و خبری از کسی نیست؛ از اتاق کار خود خارج می‌شود و درحال راه رفتن به میزهای خالی همکارانش بر می‌خورد که معلوم است به طور ناگهانی رها شده‌اند.

The Stanley Parable camera

تمام شرکت از دید دوربین

در ادامه‌ی داستان شما فقط با یک نفر سر و کار دارید و آنهم کسی جز راوی داستان نیست. روایت داستان بازی که بر عهده‌ی Andreas Jörgensen قرار دارد، به زیبایی هرچه تمامتر از آب درامده و جرگنسن به قدری زیبا داستان را روایت می‌کند که تبدیل به شخصیتی واقعی می‌شود. راستش را بخواهید در ابتدا انتظار چنین روایت بینظیری را نداشتم، آنهم با صدای دلنشین آندریاس جرگنسن که چندین برابر بیشتر و بهتر از روایت بدون راوی به داستان پرداخته است.

به هر حال داستان پیش می‌رود و شما باید طبق گفته‌های راوی بازی عمل کنید تا به چیزی که او می‌خواهد برسید. اولین نکته در دفعه‌ی اول بازی این است که در اوایل راه به دو در می‌رسید، راوی داستان را طوری روایت می‌کند که طبق آن باید به در سمت چپ بروید اما در اینجا انتخاب با شماست!

The Stanley Parable mind control

بازی از بخش های مختلف پر شده است!

گیم پلی بازی تعریف چندانی ندارد، باید راه بروید و راه بروید و راه بروید و در نهایت در برخی پایان‌ها آیتم‌های کوچکی را جا به جا کنید. بهترین نوع گیم پلی بازی در پایان پورتال است که در آن باید معمای بسیار ساده‌ی بازی را حل کنید. در کل از یک شبیه ساز راه رفتن با زاویه‌ی دید اول شخص انتظار لذت عناوینی مانند COD یا Minecraft را نداشته باشید!

انجینی که بازی با آن ساخته شده، همان انجین ولو یعنی Source است که عناوینی مانند پورتال، کانتر استریک و هف لایف با آن ساخته شده‌اند. گرافیک در وضعیت خوبی قرار دارد و هرچند نمی‌توان انتظار صحنه‌های جذابی از آن داشت اما سازندگان کارشان را به خوبی انجام داده و از نظر جزئی و کلی و فنی بازی را به بهترین نحو ممکن ارائه داده‌اند.

بجز صدای راوی در بازی چیزی شنیده نمی‌شود؛ مگر اینکه در برخی پایان‌ها راوی جدیدی به بازی می‌آید یا در پایانی دیگر صدای یک زن به عنوان همسر شما شنیده می‌شود. همچنین سه یا چهار ساندترک هم در بازی وجود دارد که سازندگان نام آنها را در انتهای بازی ذکر کرده‌اند.

The Stanley Parable adventure line

این خط یکی از نماد های بازی به شمار می‎رود

به این عنوان نمره‌ای داده نخواهد شد، چرا که به نظر من The Stanley Parable در سطحی قرار ندارد که بتوان آن را یک بازی قابل نمره دادن برشمرد. با این وجود، مطمئناً کامپیوتر استنلی، تجربه‌ی زیبا و لذت بخشی را برای شما به وجود خواهد آورد.

 

لینک دانلود بازی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارسکدرز اولین بازار کار آنلاین ایران