ثبت نام

هک شدن نیروگاه ایالات متحده آمریکا | امنیت روی هوا

hacker 696x410 - هک شدن نیروگاه ایالات متحده آمریکا | امنیت روی هوا

به گزارش جدید از سیمانتک (Symantec)، جزئیات یک گروه پایدار و پیچیده را برای هک کردن بیش از ۲۰ نیروگاه در ایالات متحده و قسمت های دیگر، شرح داد. گفتنی است که گروه  Dragonfly  از سال ۲۰۱۱ فعال بوده است، اما سیمانتک شناسایی کرد که این گروه در اواخر سال ۲۰۱۵ فعالیت خود را آغاز نموده و هم اکنون نیز به فعالیت خود ادامه می دهد. ده ها شرکت تاسیساتی(آب، برق، گاز) از جمله بسیاری شرکت ها در ایالات متحده، در بهار و تابستان امسال مورد هدف قرار گرفتند.

ابتدا توسط خبرگذاری Wired گزارش شده است، که آخرین دور از حملات هک بیشتر تهاجمی بوده است، و به دست گرفتن کنترل بسیاری از سیستم ها، صرفا به جای کاوش آنها بوده است. در این گزارش محققان سیمانتک نوشتند: “این گروه هم اکنون توانایی خراب کاری یا کنترل این سیستم ها را دارد، اگر که تصمیم بگیرد این کار را انجام دهد.”
هدف نهایی این گروه هنوز معلوم نیست، اما دلیلی وجود دارد که تصور کنید آنها به سازمان های هدفمند دسترسی گسترده دارند. سیمانتک تصاويری ضبط شده از كامپيوترهاي هدفمند يافت كه با استفاده از سازمان و نام دستگاه نشان داده شده است. اغلب شامل عبارت “cntrl” مي باشد كه ممكن است نشان دهنده گروهی باشد که با موفقیت كنترل دستگاه را به دست گرفته است.

هک شدن نیروگاه های ایالات متحده

سیمانتک قطعا در مدت کوتاهی دستور توقف تخصیص حمله را می دهد، اما پایداری و محدودیت در گروه یک وضعیت مهاجم ملی را با یک انگیزه سیاسی نشان می دهد. شباهت های قابل توجهی در گروه های پیشین وابسته به روسیه در ارتباط با نیروگاه های برق در اوکراین وجود دارد، اگر چه هیچ ارتباط قطعی بین این دو کمپین وجود ندارد.

علی رغم ظرافت ظاهری این گروه، حملات آنها از آسیب پذیری های نامعلومی که اغلب به ” روز های صفر ” اشاره می شود، بهره نمی گیرند. در عوض، حملات، به آسیب پذیری های شناخته شده و تکنیک های فیشینگ ایمیل اثبات شده – که شامل دعوت مخرب به یک مهمانی سال نو است، وابسته است. این باعث می شود که حمله به طور قطعی تسریع شود، زیرا سوء استفاده های روز – صفر اغلب برای یک مهاجم خاص منحصر به فرد است.
محققان سیمانتک در یک پست نوشتند: “این می تواند یک تلاش عمدی برای از بین بردن اسناد باشد” یا این می تواند کمبود منابع را نشان دهد. “

منبع :
Theverge

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارسکدرز اولین بازار کار آنلاین ایران