ثبت نام

بررسی اسپیکر هوشمند Eufy Genie با اسپیکرهای Echo Dot

اسپیکر هوشمند

بررسی اسپیکر هوشمند Eufy Genie در مقایسه با اسپیکرهای Echo Dot

اسپیکرهای Echo Dot شرکت آمازون یکی از ابزارهای مورد علاقه کاربران است.

این اسپیکر ارزان‌ترین راه برای تبدیل کردن خانه شما به سیستم کنترل صوتی است این ابزار با استفاده از دستیار صوتی آلکسا کار می‌ کند.

شرکت آمازون نمی ‌خواهد دستیار صوتی آلکسا مختص سیستم سخت افزاری خودش باشد.

بلکه راه را برای دیگر شرکت‌های سخت‌ افزاری باز گذاشته تا آنها نیز این دستیار هوشمند را در سیستم‌های سخت‌افزاری خود به کار گیرند. اسپیکرهای Eufy Genie از اسپیکرهای Echo Dot آمازون الکسا بزرگ تر هستند و این اسپیکرهای جدید مبتنی بر دستیار صوتی الکسا هستند و دارای سیستم های رادیویی کنترل کننده دما هستند. مدل Genie اولین اسپیکری است که در ساختار خود از اسپیکرهای آمازون تقلید می‌کند. با تک زیمر همراه باشید.

اسپیکرهای Eufy امکانات بیشتر و گسترده تری نسبت به اسپیکرهای Echo آمازون دارند و ارزانتر در می‌آیند.

این اسپیکرها عمدتا به قیمت ۳۴٫۹۹ دلار به فروش می‌روند که حدودا ۱۵ دلار از نسبت به اسپیکرهای ر ارزان تر درمی‌آید.

هرچند که شما می‌توانید هر دو این اسپیکرها را به قیمت‌های کمتری نیز بخرید. اگر بخواهید فقط یک عدد از این اسپیکرهای صوتی بخرید این تفاوت قیمت به نظر چندان فاحش به نظر نمی‌رسد اما اگر چنان چه قصد داشته باشید برای تمام اتاق‌های خانه خود (فرضا ۶ عدد) خرید کنید ۱۵ دلار تفاوت قیمت زیادی خواهد بود. Genie قطعه ای از Eufy هست که به شما اجزه می‌دهد تا در فضای اتاق لامپ‌های روشن را از طریق این سیستم هوشمند کنترل کنید.

بررسی اسپیکر هوشمند Eufy Genie با اسپیکرهای Echo Dot

تمامی دستگاه‌های Eufy توسط یک نرم افزار موبایلی اداره می‌شوند و Genie مرکز فرمان صوتی این سیستم  هوشمند است.

اسپیکر هوشمند Eufy Genie

ما اسپیکرهای صوتی Genie را برای چند هفته کوتاه امتحان کردیم و متوجه شدن ۱۵ دلار ارزش آن را ندارد که از خرید اسپیکرهای Echo Dot منصرف شوید. از نظر طراحی، Genie شبیه به Dot می باشد، اما کمی بلندتر و کمی حالت مخروطی شکل دارد. بر روی هر دو آنها دکمه‌های کم کردن صدا،بالا بردن صدا،موت کردن صدا و دکمه فعال و غیر فعال کردن دستور صوتی وجود دارد و حلقه آبی رنگ درون وقتی فرمان صوتی داده می‌شود روشن می شود و کارد آن شبیه Echo Dot. است.

بررسی اسپیکر هوشمند Eufy Genie با اسپیکرهای Echo Dot

Genie دارای میکروفون‌های است تا دستورات شما را از سراسر اتاق دریافت کند و از طریق بلندگوی داخلی آن می‌توانید با صدای رساتری پاسخ‌های خود را بشنوید. اسپیکر آن برای گوش دادن به پادکست ها و سایر سرویس‌های صوتی بسیار مناسب است. جک A 3.5mm آن این امکان را به شما می دهد تا اسپیکرهای قویتری را برای افزایش کیفتیت صدا به این سیستم متصل کنید، اما این مدل از تکنولوزی اتصال Bluetooth بهره‌مند نیست. (اما Eufy در صدد هست تا نوع جدیدی از اسپیکرهای صوتی را با قیمت ۵ دلار بیشتر وارد بازار کند که این مدل‌ها از اتصال Bluetooth بهره‌مند خواهند شد. هردو شرکت قصد دارند تا این اسپیکرها را آنقدر کوچک کنند تا در فضای اتاق دیده نشوند.

بررسی اسپیکر هوشمند Eufy Genie با اسپیکرهای Echo Dot

Genie خیلی بهتر از Echo Dot در این زمینه کار کرده است. اسپیکر Genie قادر است دستورهای صوتی ما را در همه اتاق‌های خانه تشخیص دهد اما برخلاف دیگر اسپیکرها چندان خوب عمل نمی کند. آمازون چیزی به نام Echo Spatial Perception در اسپیکر های خود دارد که نزدیکترین پاسخ را نسبت به دستورات صوتی شما ارائه می‌دهد. اما به نظر نمی رسد که Genie از این سیتم برخوردار باشد، اما با این وجود وقتی من دستورهای صوتی صادر می‌کنم هر دو این اسپیکرها پاسخ می‌دهند. اسپیکر Genie نسبت به اسپیکرهای دیگر خیلی حساس هست با کوچکترین صدایی تصادفا پاسخ می گوید حتی اگرکسی چیزی نگفته باشد.

eufyapp 2up - بررسی اسپیکر هوشمند Eufy Genie با اسپیکرهای Echo Dot

این ایرادات قابل توجه هستند اما عمده ترین مشکل با Genie محدودیت هایی است که نسبت به Dot دارد. هیچ دسترسی خاصی برای دریافت پیام های صوتی ندارد. این می‌تواند موسیقی را از پاندورا، آمازون موسیقی و دیگران پخش کند همچنین قابلیت پخش موزک را از آمازون و پاندورا برخوردار است اما قادر به این نیست که دستورهای صوتی را بصورت نقطه‌ای دریافت کند که این سرویس مورد علاقه ما است.

بررسی اسپیکر هوشمند

(سیستم دسترسی نقطه‌ای درون اپلیکیشن است و می توانید آن را فعال کنید.). این اسپیکر برای دریافت دستور نیاز به گفتن کلمه آلکسا دارد که اگر احیانا کسی به اسم آلکسا در خانه باشد تبدیل به مشکل بزرگی خواهد شد.

(درحالی که اسپیکرهای تولیدی آمازون این دسترسی را به شما می‌دهند تا کلمه ورودی برای فعال شدن دستیار صوتی را به دلخواه تغییر دهید.) Eufy اعلام کرده که در صدد هست این مشکل را در بروزرسانی های بعدی نرم افزار حل نماید پس با این همه می‌توان نتیجه گرفت اسپیکر های صوتی Echo Dot قدرتمند تر هستند.

به علاوه برای راه‌اندازی این سیستم می‌بایست هر دو نرم افزار آمازون و Eufy را در گوشی نصب کنید. اگر شما قصد دارید روی Echo Dot سرمایه گذاری کنید آنها نیز از همان برنامه کنترلی robovac 11c و لامپ روشن Eufy استفاده می کند و در ضمن نیاز به برنامه جانبی دیگری نیستند که بسیار به صرفه است.

 

منبع :
theverge
مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارسکدرز اولین بازار کار آنلاین ایران