ثبت نام

بازی Call of Duty WWII در پایان افتخار یا آغاز اقتدار؟

بازی Call of Duty WWII
ب

بدون شک فرانچایز بازی Call of Duty، همواره یکی از برترین فرانچایزهای تاریخ بازی‌های ویدئویی بوده است. در طی سال‌های اخیر سری Call of Duty چنان رو به افول گذاشته که بسیاری معتقد بوده‌اند بدون هیچ شکی این فرانچایز شکست سنگینی را متحمل خواهد شد و برای همیشه از یادها خواهد رفت؛ اما بسیاری ازنظرات در اواسط سال ۲۰۱۷ تغییر کرد. Sledgehammer Games، امسال برای همه‌ی ما سورپرایز خاصی در نظر داشت و این سورپرایز چیزی نبود جز یک Call of Duty جدید که برای ما خاطره ساز خواهد شد. هرچند این موضوع بسیار ساده به نظر می‌رسد اما موضوع هنگامی جالب می‌شود که بدانید بازی Call of Duty WWII در واقع یک بازگشت به ریشه‌های جدید است.

پیش نمایش بازی Call of Duty WWII

بازی Call of Duty WWII

این بار دیگر خبری از کپسول‌های پر از گاز، ستاره‌های دنباله‌دار، EXO یا حتی تفنگ‌های سال ۲۰۲۰ نیست، بلکه این بار قرار است همگی در جریان D-Day حضور پیدا کنیم. همان‌طور که اطلاع دارید نبرد نرماندی یکی از بزرگ‌ترین اتفاقات جنگ جهانی دوم بوده که آثار بسیاری از آن اقتباس‌ شده‌اند و بازی Call of Duty WWII اسلج همر گیمز هم قرار است یکی از آن‌ها باشد.

جبهه گرفتن درباره‌ی این عنوان کار بسیار ساده و راحتی است. یا می‌توان در سنگر مثبت‌گراها بود و این عنوان را بازگشتی افتخارآمیز به ریشه‌ها و یک Call of Duty اصیل و خالص دانست یا اینکه می‌توان به همراه کسانی که اعتماد خود را ازدست‌ داده‌اند جمله‌ی “این Call of Duty WWII هم یک بازی  شکست‌خورده است، نه یک شاهکار” را تکرار کرد.

نبردهای حساس و نفسگیر

قرار نیست که در این مقاله چنین جبهه‌گیری‌هایی انجام شود و فقط قصد داریم تا به بررسی بازی از جنبه‌های مختلف آن بپردازیم تا در این مدت کوتاه باقی‌مانده تا انتشار بازی، شک و تردیدی برای شما باقی نماند.

بازی Call of Duty WWII

جزییات و ساختار بازی Call of Duty WWII

بازی Call of Duty WWII شما را در نقش سربازی جوان به نام Robert Daniels قرار می‌دهد که یکی از تازه‌کاران لشکر نخست ارتش آمریکا است. دنیلز برخلاف بسیاری از شخصیت‌های اصلی سری بازی Call of Duty، قرار نیست یک ابرقهرمان با قدرت‌های بی‌نظیر در زمینه‌های مختلف نظامی باشد؛ رابرت یک سرباز ساده است که میان دو نفر از بالادستی‌های خود که عقاید کاملاً متفاوت (و کمی مصنوعی و سطحی) دارند گیر افتاده و باید راه خود را از میان این دو عقیده پیدا کند.

البته در اینکه بازی Call of Duty WWII قسمت داستانی خود را با الهام گیری از برخی بازی‌ها مانند BF1 و همچنین Brothers In Arms شکی نیست چراکه شاهد صحنه‌های کاملاً مشابهی در این بازی‌ها و بازی Call of Duty WWII هستیم. برای مثال قرار گرفتن در نقش سربازان مختلف که هرچند در قسمت‌های قبلی سری بازی Call of Duty هم وجود داشته است اما این بار تبدیل به یک شباهت عجیب بین Call of Duty WWII و Battlefield 1 شده است. همچنین وجود صحنه‌هایی همچون مرگ دوستان و وابستگی جوخه به یکدیگر، همگی در Brothers in Arms قابل‌مشاهده‌اند.

جلوه‌های ویژه فوق‌العاده استثنایی

جدای از این مسائل، طبق گفته‌ی سازندگان بازی، با یک داستان پخته به همراه روایتی بی‌نظیر همراه هستیم. این بار قرار است با فلش بک‌های مختلف به زمان کودکی رابرت بازگشته و از پدر او درس‌های مختلفی راجع به غرور، شجاعت، افتخار و… یاد بگیریم که در طول جنگ ملموس‌تر خواهند بود.

بازی Call of Duty WWII

گیم پلی بازی هم دوباره به ریشه‌های سری بازی Call of Duty بازگشته است. دیگر راه رفتن روی دیوار یا قدرت‌های ماورائی وجود ندارد؛ شما یک سرباز ساده بر روی زمین سخت هستید و حتی سازندگان هم با ابراز این جملات، شکایت خود را از قسمت‌های قبلی بازی Call of Duty بیان می‌دارند. برای بسیاری از طرفداران این فرانچایز، این خبر بسیار خوشحال‌کننده است اما باید بگویم که در اینجا شاهد تفاوت‌هایی اساسی خواهیم بود.

در بازی Call of Duty WWII هرچند نوار سلامتی وجود ندارد ولی سلامتی شما خودبه‌خود باز نمی‌گردد. یعنی اینکه قرار نیست به جلو بدوید، تیر بخورید، بنشینید و پس از گذشتن مدت‌زمانی کوتاه بلند شوید و دخل دشمنان را بیاورید. هنوز خبر چندانی درباره‌ی بازگشت سلامتی در بازی منتشرنشده اما اینطور که به نظر می‌رسد سلامتی از طریق یافتن بسته‌های سلامتی یا درخواست کمک از پزشکان جنگ بازمی‌گردد و این یعنی اینکه باید مراقب تمام حرکات خود باشید.

حرکات و درگیری منظم و حساب شده

همچنین در بازی Call of Duty WWII سبک مبارزه‌ی شما هم فرق خواهد کرد. دیگر خبری از زره‌ها نخواهد بود (هرچند مشخص نیست منظور سازندگان دقیقاً از زره چیست). در جنگ جهانی دوم سربازان بجای رویارویی متقابل با دشمنان، از کناره‌ها به آن‌ها حمله می‌کرده‌اند که سازندگان هم همین نکته را در بازی گنجانده و مبارزه‌ای جدید و شاید در ابتدا کمی سخت را ارائه داده‌اند.

با تمامی این تفاسیر، گیم پلی بازی Call of Duty WWII ممکن است برای برخی جذاب و برای عده‌ای دیگر زننده باشد.

بازی Call of Duty WWII

گرافیک بازی آنگونه که از نسخه‌ی بتا برمی‌آید، ازنظر فنی بسیار عالی خواهد بود. هرچند در نسخه‌ی بتای بازی این گرافیک چندان عالی نبوده و هیچ‌چیز شگفت‌زده کننده‌ای در خود نداشته است، ولی سازندگان نوید از یک گرافیک عالی و قابل‌رقابت با دیگر عناوین برای بازی Call of Duty WWII داده‌اند.

صداگذاری بازی Call of Duty WWII یکی از بهترین ساختارهای بازیست

درباره‌ی گرافیک سخن چندانی گفته نشده است؛ به‌جز این‌که در بخش‌های مختلف بازی شاهد نورپردازی‌های متفاوتی خواهیم بود. جو سالود، کارگردان هنری بازی در این رابطه می‌گوید:

نور برای من اهمیت زیادی دارد. نوری که در فرانسه وجود دارد کاملاً با نور کالیفرنیا تفاوت دارد. نور باعث می‌شود تا محیط‌های مختلفی که بازی در آن اتفاقات مختلفی روی می‌دهد را مشخص کنیم.

بازی Call of Duty WWII

بازی در بخش صداگذاری هم بسیار عالی عمل کرده است. تک‌تک صدهای موجود در بازی کاملاً واقعی و همگی حاصل تلاش شبانه‌روزی گروه سازنده‌ی بازی هستند. برای ضبط صدای سلاح‌ها، سازندگان به یک اسلحه‌خانه‌ی قدیمی و موزه‌های مختلفی سرزده‌اند. برای ضبط صدای تانک و هواپیما کارهای مختلفی انجام داده شده و حتی برای واقعی جلوه دادن اکو، سلاح‌ها را به جنگل برده‌اند. دریکی از مراحل بازی که دنیلز در حال فرار از توپخانه‌ی دشمن است. دیوید سوئنسون، کارگردان بخش صوتی بازی، درباره‌ی این مرحله این‌گونه توضیح می‌دهد:

ما به جنگلی رفتیم تا صدای شکستن شاخه‌های درختان و جدا شدن تنه‌های آن‌ها از زمین را ضبط کنیم. هم‌چنین حسابی جیغ‌وداد کردیم تا صدایی واقعی را در جنگل به وجود بیاوریم. چند کوهنورد در جنگل بودند و احتمالاً آن‌ها حسابی ترسیده‌اند.

بازی Call of Duty WWII

بخش چند نفره بازی Call of Duty WWII به چه صورتی طراحی شده است؟

بخش چندنفره‌ی بازی Call Of Duty WWII هم باکمی تقلید از عنوان Battlefield 1 برای خود ویژگی‌های جدیدی دست‌وپا کرده است. برای مثال وجود گروه‌های مختلف، کلاس‌های متفاوت مثل پیاده‌نظام، خلبان یا راننده‌ی تانک و… ازجمله‌ی این تقلیدها هستند که البته با تم سریع و کوچک بازی Call of Duty WWII بخوبی همخوانی پیداکرده‌اند.

بخش مالتی پلیر این عنوان در مناطق مختلفی جریان دارد که به نظر می‌رسد فرود سواحل مختلف نیز در بین آن‌ها خواهند بود. هرچند به‌احتمال بسیار زیاد در بخش تک‌نفره‌ی بازی نمی‌توانید در نقش سربازان آلمانی جای بگیرید؛ در قسمت چندنفره‌ی بازی Call Of Duty WWII به‌راحتی قادر به انجام این کارخواهید بود که البته چندان هم موضوع جدیدی در سری بازی Call of Duty نیست.

بازی Call of Duty WWII

همچنین علاوه بر گیم مودهای قبلی بازی، مود جدیدی به نام War Mode هم به بازی افزوده‌شده است که در آن به دودسته‌ی متهاجم و مدافع تقسیم‌شده و باید به دفاع یا حمله به مناطق مختلف بپردازید. البته برای جذابیت بیشتر هم که شده، این امکان در این بخش وجود دارد که با شکسته شدن دفاع منطقه‌ی موردنظر، دفاع در بخش دیگری جریان خواهد داشت و این روند تا از دست دادن تمامی مناطق همین‌طور پیش می‌رود.

درنهایت بازی Call Of Duty WWII یکی از آن بازگشت به ریشه‌هایی است که هم می‌توان آن را امیدوارکننده نامید هم ناامیدکننده. حال بازی Call Of Duty WWII کدام‌یک خواهد بود؟ پایانی بر یک افتخار یا آغاز دوباره‌ی یک اقتدار؟

Source: Techzimmer

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارسکدرز اولین بازار کار آنلاین ایران