ثبت نام

اپلیکیشن Kaspersky اطلاعات را فاش می‌کند؟

اپلیکیشن Kaspersky
ب

کمپانی اپل در نهایت اعلام کرد که Iphone x به سیستم قفل‌گشا بر مبنای تشخیص چهره مجهز گشته است. نتایج اولیه حاکی از آن است که سیستم تشخیص چهره اپل Faice ID را به هیچ عنوان نمی‌توان فریب داد اما تمامی متخصصان و کارشناسان تمایل به انجام آزمایشات بیشتر بر روی آن را با اپلیکیشن Kaspersky دارند.

بررسی اپلیکیشن Kaspersky

خبرها بیانگر این است که کمپانی اپل قصد دارد تا IOS 11 را ارتقاء دهد، حقیقتا تمامی این موضوعات در نهایت سبب شده تا امنیت و حریم خصوصی کاربر حفظ و حراست شود و همواره کمپانی اپل این مورد را جزو اولویت‌های خود قرار داده و بارها بیان کرده است.

Equifax اعلام کرد که هکرها از طریق یک آسیب‌پذیری وب اپلیکیشن موفق شدند تا به قسمت‌های امنیتی این سیستم‌عامل‌ها نفوذ کرده و به قسمت‌های مهم آن دسترسی پیدا کنند.

اپلیکیشن Kaspersky

البته جالب است بدانید Equifax کمی کوتاهی نیز کرده است زیرا می‌توانست با به چند بخش تقسیم کردن اشکالات نقص‌ها را جبران نماید. تمامی ساکنان ایالت متحده آمریکا به دنبال پیدا کردن راه‌هایی برای محافظت از خود در برابر سرقت‌های بالقوه هستند در حالیکه تمامی مقامات امنیتی به دنبال تعیین امکان استفاده مجدد از Equifax برای جلوگیری از بروز بحران‌های امنیتی مشابه هستند.

بررسی WIRED

WIRED آینده جنگ‌ها، نحوه برخورد ایالات متحده آمریکا در برابر تهدیدات اتوماسیون و اشتراک‌گذاری اطلاعات بین‌المللی برای ساخت سلاح‌ها را مورد بررسی و ارزیابی قرار داد.

توجه داشته باشید که حساب Hope Hicks در توییتر هیچ‌وقت بسته نشده و این یکی از نقاط عطف در وجود نداشتن کوچکترین مشکل برای آن است.
DHS تمامی اداره‌های فدرال را به استفاده از اپلیکیشن Kaspersky دعوت می‌کند.

در یک حرکت و تصمیم‌گیری طولانی مدت، امنیت داخلی ایالات متحده آمریکا به تمامی ادارات دستور داده تا با وجود مسائل پیش آمده بین این کشور .و روسیه به طریقی اپلیکیشن Kaspersky را تحریم و از آن استفاده نکنند.

اپلیکیشن Kaspersky

این دستور از ماه‌های قبل از سوی اداره سرویس‌های عمومی که هزینه‌های ایالات متحده آمریکا را در حوزه IT تنظیم می‌کند به منظور حذف اپلیکیشن Kaspersky از لیست فروشندگان اپلیکیشن‌های امنیتی تهیه و تنظیم کرده است.

دستور ضرب‌العجل ۹۰ روزه

جالب است بدانید که این قوانین هم اکنون بسیار سخت‌گیرانه شده و با دادن مهلت زمان ۹۰ روزه خواسته‌اند تا تمامی ادارات و نهادهای دولتی ایالات متحده آمریکا نسبت به برچیدن تمامی محصولات امنیتی اپلیکیشن Kaspersky اقدام نمایند.

به نقل از DHS که می‌گوید این یه ریسک بزرگ است که بتوان به اپلیکیشن Kaspersky اعتماد کرد زیرا ممکن است در اثر فشار روسیه اقدام به جمع‌آوری و یا حتی تخریب اطلاعات سری ایالات متحده آمریکا در تمامی بخش و زمینه‌ها بکند.

در پی عملیات هکری که توسط هکرهای روسی با هدف مصالحه قرار دادن انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا در سال ۲۰۱۶ بوده این سرویس مورد نظر تحت شدیدترین نظارت‌ها مبنی بر همکاری و یا عدم همکاری اپلیکیشن Kaspersky با اطلاعات دولت روسیه بوده است از جمله بنیان‌گذاران یوجین کسپرسکی در زمینه ارتش که به برخی از مقامات در کرملین نیز ملحق شده بود.

اما جالب است بدانید که یوجین کسپرسکی هرگونه اتهام و موارد دست داشتن با اطلاعات روسیه را رد کرده و حتی گفته هست که کوچکترین مدرکی علیه اینجانب وجود نداشته و فقط سعی بر بدنام کردن این محصول را دارند.

اپلیکیشن Kaspersky

اما جامعه امنیتی چیز دیگری را می‌گویند و معتقدند که سرورهای اپلیکیشن Kaspersky توانایی آپلود و ذخیره اطلاعات را از سرور و سیستم‌هایی که این اپلیکیشن بر روی آن نصب است را دارد.

اتهامات وارد به اپلیکیشن Kaspersky

همین اتهامات سبب شده تا فروش این محصول به شدت دچار اُفت شده تا جایی که با واکنش‌های بسیاری روبه‌رو گردد. جالب است بدانید که در اوایل هفته‌ای که گذشت یکی از بزرگترین خرده‌فروشی‌ها محصولات شرکت و اپلیکیشن Kaspersky را از قفسه‌های خود بیرون کشید و دیگر همکاری خود را متوقف کرده‌اند.

D-Link Home Router کاملا قابل هک شدن است

توجه داشته باشید که تمامی دستگاه‌هایی که تقریبا هر نوع داده‌ای را دریافت و از خود خارج می‌نمایند همچون Wifi خانگی کاملا ناامن هستند. یک تحلیل جدید که به ثبت رسیده به آسیب‌پذیری بسیار بالای روتر محبوب D-Link 850L اشاره داشته و به ۱۰ آسیب‌پذیری کاملا مجزای آن اشاره کرده است.

Pierre Kim پژوهشگر امنیتی کره‌جنوبی نوشت: اساسا همه چیز پونده شده است.

اپلیکیشن Kaspersky

D-Link 850L نام روتری است که با آسیب‌پذیری‌های فراوانی ساخته و طراحی شده است. کیم‌های موجود در آن براحتی به هر کسی که در نزدیکی آن باشد اجازه دسترسی داده و اشخاص می‌توانند تا با آرامش کامل انتقال اطلاعات و حتی آپدیت کردن سیستم‌عامل‌هایشان را نیز با آن به انجام برسانند و این یعنی کوچکترین محدودیت امنیتی وجود ندارد.

گروه هکری OurMine

در گذشته نه چندان دور گروهک هکری به نام OurMine تمام فعالیت خود را معطوف به ربودن خوراک مدیران و مشاهیر فن‌آوری محدود کرد. این روزها وارد بازی بزرگتری شده‌اند بطوریکه سبب هک شدن شبکه ویدیویی Vevo شده و نتیجه آن تخلیه بیش از ۳ ترابایت اطلاعات داخلی آن هم به صورت آنلاین بوده است.

Gizmodo اظهار داشته که هنوز در حال بررسی اطلاعات نشت کرده بوده و بلافاصله نمی‌توان اظهار نظر کرد که چه میزان و چه اطلاعات مهمی نشت کرده است اما در مجموع هک شدن این میزان از اطلاعات در طول تاریخ کم‌نظیر بوده است.

هنوز از انگیزه گروه هکری OurMine هیچ اطلاعاتی موجود نیست اما در گذشته هکرها از حملات افشاگرانه به عنوان نوعی تبلیغات برای تست سرویس‌های امنیتی استفاده می‌کردند.

در همان ماه گذشته این گروه هکری موفق شد تا DNS ویکی لیکس را برباید و آن را با پیغامی غمناک محو کند.

خط مشی برنامه مخرب سبب شد تا گوگل‌پلی دو بار فیلتر شود

جالب است بدانید یکی از خرابکاری‌هایی که در زمینه سیستم‌عامل اندروید توسط شرکت امنیتی Check Point به تازگی کشف شده حاکی از آن است که این برنامه‌های مخرب به راحتی با خرید‌های جعلی و افزایش اعتبار جعلی در آن نفوذ کرده‌اند که بدافزار ExpensiveWall نیز نامیده می‌شود.

این بدافزار به گونه‌ای طراحی و کدنویسی شده است که سبب خواهد شد تا بخش فیلترینگ گوگل‌پلی در جاهایی که مدنظر بدافزار می‌باشد عمل نکند و بتواند به راحتی هرکاری که دلش می‌خواهد را بدون کوچکترین مشکلی به انجام برساند.

اپلیکیشن Kaspersky

تیم Check Point در ابتدای امر سریعا گوگل‌پلی را مطلع کرده و تیم اندروید وارد عمل شده و موفق به شناسایی بیش از ۵۰ اپلیکیشن که مورد هدف قرار گرفته بودند شده و آنها را از فروشگاه حذف کردند.

به گفته خود گوگل برنامه‌هایی که حذف شدند بیش از ۱ میلیون و تا ۴٫۲ میلیون بار دانلود شده بودند و این یعنی یک فاجعه بسیار بزرگی که رقم خورده است.

بررسی‌های Check Point

چند روز بعد از آن باز هم Check Point با بررسی‌های بیشتر موفق به کشف یک بدافزار دیگر شد که بیش از ۵۰۰۰ بار موفق به انجام عملیات در گوگل‌پلی شده بود. گوگل این برنامه‌ها را نیز حذف کرد، اما آیا نباید دنبال یک راهکار بهتر و جدی‌تر برای جلوگیری از بدافزارها بود؟

شاید جالب باشد بدانید که دولت رجب طیب اردوغان بیش از ۷۵۰۰۰ کارمند خود را به خاطر استفاده از برنامه پیام‌رسان رمزگذاری شده به نام ByLock را اخراج کرد. در عین‌حال طی اقدامی که توسط مخالفان رجب طیب اردوغان در لندن شکل گرفت به این نتیجه رسیدند که اینکار نقض حقوق بشر بوده و کاملا غیرقانونی است.

در پی کودتایی که در سال ۲۰۱۶ در کشور ترکیه و برعلیه رجب طیب اردوغان شکل گرفت، این دولت تحت فشارهای بسیار زیادی برای ترد کردن شهروندان ترک خود می‌باشد.

این گزارش که توسط وکلای بریتانیایی William Clegg و Simon Baker به رهبری وکلای دادگستری انگلیس انجام شده نشان می‌دهد که این پرونده‌ها می‌تواند در دادگاه‌های اروپایی نقض حقوق بشر نیز مورد بررسی قرار بگیرد.

نظر شما چیست؟ آیا واقعا اپلیکیشن Kaspersky را غیرقابل اعتماد می‌دانید؟

Source: Wired

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارسکدرز اولین بازار کار آنلاین ایران