ثبت نام

تلسکوپ James Webb با تاخیر با فضا ارسال خواهد‌شد

تلسکوپ JameWebb
ب

جانشین تلسکوپ فضایی هابل معروف تلسکوپ ناسا بعد از سالها از زمین خارج نخواهد شد. ناسا پرتاب ۸٫۸ بیلیون از تلسکوپ های فضایی خود را تا سال ۲۰۱۹ به تاخیر می اندازد.

جانشین هابل که به تلسکوپ فضایی ناسا معروف است که تا سال آینده نمی‌تواند از روی زمین به سوی فضا حرکت کند.ناسا برنامه ای را تنظیم کرده است که پرتاب تلسکوپ های فضایی ۸٫۸ بیلیونی  را از اکتبر ۲۰۱۸ تا بهار ۲۰۱۹ انجام دهد.
حرکت هماهنگ فضاپیماها و تغییر در زمان پرتاب نشان دهنده این نیست که مشکل سخت افزاری وجود دارد یا اجرای صنعتی مشکل دارد.
توماس زارباخن مدیر ماموریت های علمی ناسا در نمایندگی مرکزی در شهر واشنگتن می‌گوید تکمیل قطعات مختلف فضاپیما از آنچه انتظار داشتیم بیشتر طول کشید.
مشاهده توسط مادون قرمز زمانی امکان پذیر است که جیمز وب به شدت سرد باشد بنابراین فضاپیما بوسیله تابش نور خورشید به اندازه طول یک زمین تنیس تجهیز می‌شود تا سایه ای دائمی بوجود آید. (تابش نور خورشید در یک ترکیب فشرده ذخیره میشود سپس در فضاپیما به صورت کامل باز میشود).

تلسکوپ جیمز وب

نماینده رسمی ناسا می‌گوید آزمایش تلسکوپ و دستگاهای علمی در مرکز علمی جانسون که در شهر هیوستون واقع است به خوبی انجام می‌شود.
اما کارهای مشابه با اتوبوس فضایی و تابش نور خورشید در ساختمان نورتروپ گرومن در ساحل ردوندو شهر کالیفورنیا با تاخیر انجام شد. فضاپیمای وب و تابش خورشید به مراتب بزرگتر و پیچیده تر از سایر فضاپیماها است.

ترکیب‌هایی که دارای فعالیت یکپارچه هستند بلندتر از سایر ترکیبهای ابتدایی اند مثل دستگاهایی که دارای ۱۰۰ دیواره ی هسته ای خورشیدی هستند که توسط دستگاهایی آزاد میشوند.

آزمایش های اولیه نکاتی را به ما نشان میدهند مثل آزمایش طول زمان لرزش که متوسط پیوستگی را نشان میدهد و همچنین طول زمان فرایند را مشخص میکند.
اریک اسمیت می‌گوید برنامه تلسکوپ های فضایی جیمز وب توسط ناسا طراحی می‌شود. به بیان دیگر با توجه به سرمایه گذاری هایی که ناسا انجام داده و عملکرد خوبی که داشته اند ما می‌توانیم به خوبی اقدام کنیم و این آزمایش ها را انجام دهیم تا برای بهار ۲۰۱۹ آماده پرتاب شود.
جیمز وب راکت ariane5 را از ایستگاه فضایی نزدیک به کوعرا در گویینا فرانسه پرتاب خواهد کرد.

سرانجام تلسکوپ راهی را از نقطه ۲ لاگرانژی زمین خورشیدی بوجود خواهد آورد.نقطه ی گرانشی آن به اندازه ۹۳۰۰۰۰ مایل(۱٫۵ میلیون کیلومتراز سیاره ما) است.
برخلاف چرخش زمینی هابل جیمز وب فاصله ی را برای پیاده روی فضانوردان بوجود آورده است.
این اولین تاخیر در ماموریت جیمز وب نبود تلسکوپ باید در فاصله ی زمانی ۲۰۱۰/۲۰۱۱ پرتاب می‌شد.

Source: Space

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارسکدرز اولین بازار کار آنلاین ایران