ثبت نام

BFR به ماه می‌رود | بازگشت Falcon و Dragon

bfr moon 879x485 730x410 - BFR به ماه می‌رود | بازگشت Falcon و Dragon
ب

شرکت SPACE X تصمیم دارد تمام راکت های خود را از کره ماه خارج کند و راکت BFR ماه پیما را به آنجا ارسال کند

شرکت SPACE X سرانجام تصمیم گرفت راکت های بزرگ خود را که تا به امروز به ماه فرستاده است از آنجا خارج کند مانند راکت های FALCON 9 BOOSTER و DRAGON CASUIE تا تمرکز خود را بر روی سیستم راکت BFR ماه‌پیما بگذارد.
این مطلب را موسس کارخانه و CEO ELON MUSK در روز جمعه ۲۹ سپتامبر اعلام کردند.او گفت با توجه به پیشرفت هایی که BFR داشته حرکت آن باید برای شرکت SPACE X ممکن باشد.

اگر ما بتوانیم این کار را انجام دهیم در ادامه همه ی محققین می‌توانند از FALCON9 و DRAGON در این سیستم استفاده کنند.
ماسک گفت در شصت و هشتمین کنگره جهانی فضانوردی که در آدلاید استرالیا برگزار شد ما ساختار آخرین راکت ماه پیما SPACE X را رونمایی کردیم که حالت بنیادی نیز داشت.
این بدان معنا نیست که SPACE X تمام تمرکز خود را بعد از BFR بر روی ماه خواهد گذاشت بلکه راکت فضاپیما COMBO که بسیار بزرگ و قابل استفاده مجدد است آماده برای عملیات قرار دارد.
BFR
سیستم جدید انعطاف پذیر خواهد بود و این باعث میشود کارخانه در تمام ماموریت ها از آن استفاده کند.برای بلند کردن ماهواره که ایستگاه های فضایی را دوباره آماده می‌کنند و آنها وظیفه پاک کردن فضا از زباله را دارند.

ماسک همچنین اعتقاد دارد که راکت BFR که کوتاه شده (BIG FIG) است به انسان ها کمک تا پایگاه هایی را در ماه برپا کنند و شاید انسان ها را بر روی کره زمین از محلی به محل دیگر انتقال دهد.

ماسک گفت بیشتر انسانهایی کا می‌خواهند مسافت های طولانی را سفر کنند ، زمان سفر آنها نصف خواهد شد.
او همچنین در صفحه ی اینستاگرام خود در پستی که روز جمعه گذاشت نوشت ما می‌توانیم مانند هواپیما به نقاط مختلف زمین سفر کنیم و هزینه سفرمان را از بلیت هایی که به مردم می‌فروشیم تامین کنیم.

ماسک طی مصاحبه ای گفت از اهداف SPACE X این است که برای اولین بار محموله ای را تا سال ۲۰۲۲ طی ماموریتی به ماه پرتاب کند و همچنین بتواند انسانها را تا سال ۲۰۲۴ به سیاره سرخ بفرستد اما این بدان معنا نیست که شرکت های صاحب اعتبار همراه آنها باشند.

ماسک میگوید: بعضی از مشتری های محافظه کار ما می‌خواهند قبل از اینکه با BFR سفر کنند ، پرواز های آن را ببینند.بنابراین ما باید نقشه ای برای مسائل پایه ای FALCON9 و DRAGON داشته باشیم تا باعث راحتی مصرف کننده شود.

اگر آنها بخواهند از راکت ها و فضاپیماهای قدیمی استفاده کنند ما می‌توانیم این کار را انجام دهیم چون ما در این زمینه نقشه هایی برای ساخت BFR داریم.
راکت BFR نسخهی به‌روزرسانی شده ای در زمینه ساختار حمل و نقل فضایی یا (ITS) دارد که ماسک سال گذشته در کوادالاخارا مکزیک به آن اشاره کرد.

وقتی توده های هوایی جمع میشوند راکت BFR و فضاپیما در ارتفاع ۳۴۸ فوت (۱۰۶متر) قرار میگیرد.راکت بسیار قدرتمند تر از گذاشته میشود و میتواند ۱۵۰ تن را به مدار زمین پرتاب کند.همچنین فضاپیما ها میتوانند ۱۰۰ انسان را به کره ماه حمل کنند.

وسایل نقلیه تا زمانی می‌توانند حرکت کنند که حیات وجود داشته باشد.ماسک اعتقاد دارد امکان تجدیدپذیری در ماه مانند کلیدی است که می‌تواند امکان زندگی را از نظر اقتصادی فراهم کند.
سیستم جدید BFR در مقایسته با ITS می‌تواند حالت برگشت پذیری تدریجی را بوجود آورد و این موضوعی بود که ماسک سال گذشته به آن اشاره کرد. مثلا راکت می‌تواند ۳۱ موتور رپتور را ترکیب کند.

موسس بیلیونر این شرکت می‌گوید مهم ترین تغییر در ساختار خارج کردن FALCON9 و DRAGON از فضا است.

Source: Space

 

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارسکدرز اولین بازار کار آنلاین ایران