ثبت نام

AIRLANDER10 برای مشاهده تشعشات بیگ بنگ

Studying the CMB in Exquisite Detail 2 - AIRLANDER10 برای مشاهده تشعشات بیگ بنگ
ب

هدف اصلی سفینه فراهم کردن تصویر بهتری از اشعه ای است که بر اثر انفجار ها صورت می گیرد. بر خلاف این که جهان بیلیون ها سال پیش تشکیل شده است، امروزه ما می‌توانیم وسعت پدیده های بوجود آمده را مشاهده کنیم که به آن ریز موج های زمینه ای کیهانی می‌گویند.ناسا CMB را اینگونه تعریف می‌کند ، گرمای ذخیره شده ای که بر اثر انفجار آزاد می شود.

انرژی در طول موج ریز موج ها پدیدار می‌شود این بدان معناست که شما نمی‌توانید آنرا مشاهده کنید مگر اینکه در بالای جو قرار گرفته باشید یا در مکانی که جو نازک تر می‌شود حضور داشته باشید. مثلا در ارتفاعات قطب جنوب.اما مشاهده تصویر هایی که فضاپیما ها گرفته اند چیزهای شگفت انگیزی را نشان می‌دهد.
به طور قابل ملاحظه زمینه یکسان در حدود ۲۲۷۵ درجه کلوین ، کمی بالاتر از صفر مطلق یا سرد ترین دمای ممکن که وجود دارد.
نقشه برداری و دانستن تغییرات کوچک دما در هر میلیون درجه نیازمند به روز بودن در مشاهدات و مدل سازی ها است.
در گذشته دانشمندان به وسیله فضاپیما ها CMB را مشاهده کرده بودند و حتی خود را با ۷۴۷ وقف داده بودند که به آن SOFIA میگفتند.

AIRLANDER10

یک طرح پیشنهادی در مجله ماهیانه انجمن نجوم چاپ شد که پیشنهاد میداد از سفینه ای که نام آن AIRLANDER10 بود استفاده کنید و اجازه یو بار مشاهده آن در طول هفته را میداد.
استفان فینر نویسنده و پژوهشگر فوق دکتری مرکز کیهان شناسی فلاتیرون در شهر نیویورک طی ایمیلی به پژوهشگران گفت : فایده اصلی این سفینه مدت زمان پرواز آن است.
او گفت : با استفاده از کنترل کننده خلبان AIRLANDER10 باید در مدت سه هفته پرواز کند. ما می‌توانیم با استفاده از AIRLANDER10 در حدود ۲۰ دفعه آسمان را مشاهده کنیم برای مثال مانند SOFIA , AIRLANDER10 همچنین می‌تواند بدون فرودگاه پرواز کند و باید تاثیر محیطی کوچکی بر آن وارد شود و حدود ۶۰% آن باید توسط نیروی بالابری کشانده شود.
AIRLANDER10 یک سفینه هیبریدی است که قسمتی از آن میتواند اجسام را بلند کند و یا توانایی پرواز دارد و ایا به این خاطر است که سوختی سبکتر از هوا دارد و قسمت دیگر آن نیز حالت آیرودینامیک دارد.

AIRLANDER10
اصالتا طراحی و ساخت این سفینه برای ارتش آمریکا است و در سال ۲۰۱۶ این سفینه دوباره به کارخانه فروخته شد تا برای کارهای غیر نظامی مورد استفاده قرار گیرد.
هم اکنون این سفینه در مرحله تست پرواز و مقاومت در برابر تصادف ها قرار گرفته که این باعث آسیب دیدن آن شد ولی خدمه آن خارج شده تا مشکلی برای آنها بوجود نیاید. این بدین معنی است که طرح پیشنهادی فینی در مراحل اولیه قرار دارد.

فینی گفت: ما اخیرا بر روی وسایل نقلیه هیبریدی کار کرده‌ایم. طراحان AIRLANDER10 ثابت کردن که زمانیکه لرزش موتور به اندازه کافی کاهش می‌یابد این اجازه به تلسکوپ CMB داده می‌شود که اطلاعات قابل استفاده را جمع آوری کند. اگر این امر مهم اتفاق بیافتد ما شاهد توسعه بیشتر کار خود هستیم .

پژوهش های فینی از این نظر اهمیت دارد که جستجوگر CMB در ارتفاع بالا مورد استفاده قرار گیرد و این نیازمند دانشی است که آنها چگونه در سطح دریا انجام شود. در ادامه عملکرد آن در ارتفاع بالا و بالاتر مشخص می شود . این پژوهش ها همچنین باعث جستجوی راه هایی می شود که از اشعه های مغشوش کننده کهکشان دوری کنیم که این راه ها در CMB وجود دارند.
کهکشان و CMB هر دو می توانند اشعه را در یک طول موج تشعشع کنند.
فینی گفت : این این پیش زمینه می تواند از CMB پاک شود زمانیکه آسمان در طول موج های مختلف مشاهده شود . زمانیکه نوسانات در زمینه و CMB به طور متفاوت در طول موج تغییر کند .

یکی از اهداف AIRLANDER 10 مشاهده و جستجوی امواج گرانشی است که وقتی جهان منبسط می شود بوجود می آیند که در دنیای امروزی به آن تورم می گویند .
فینی گفت : سیگنال ها هنوز مشاهده نشده اند اما امید بر این است با گسترش علم و دانستن امواج گرانشی در CMB تحقق یابد.

Source: SPACE

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارسکدرز اولین بازار کار آنلاین ایران