ثبت نام

ماه منتظر انسان | ایالات متحده انسان را به فضا خواهد فرستاد

as17 140 21391.0.0 730x410 - ماه منتظر انسان | ایالات متحده انسان را به فضا خواهد فرستاد
ب

 

معاون رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا، مایک پنس گفت : یکی از برنامه های مدیریتی ترامپ اعزام فضانوردان به کره ماه به عنوان افزایش سفر های فضایی و محکم کردن نفوذ آمریکا به مرز های نهایی است.

پنس در اولین انجمن ملی فضایی (NSC) گفت: ما فضانوردان آمریکایی را به کره ی ماه بر می گردانیم نه فقط برای از بین بردن ردپا و پرچم های آنان بلکه برای ساخت بنیادی که ما در آن‌سوی مریخ به آن نیاز داریم.
پنس اضافه کرد: طبق برنامه ی فضایی آمریکا که درمورد فعالیت های پژوهشی انسانی است. کره‌ی ماه می‌تواند به یک زمین تمرین یا محلی برای فعالیت های تجاری و شرکت های بین المللی ما تبدیل شود.
پنس درباره بازگشت انسان به کره ی ماه گفت

در برنامه های مدیریتی گذشته این برنامه بسیار کوچکتر بود. رئیس جمهور باراک اوباما دستور داده بود که ناسا برنامه‌ای را برای سفر به ماه ترتیب دهد تا بتوانند سیارک های نزدیک به کره ی زمین را مشاهده کنند. در پاسخ نماینده فضا برنامه ای را ترتیب داد تا سنگ های فضا را خرد کنند و آن‌ها را به مدار اطراف کره ی ماه حمل کنند.

دستورالعمل جدید ؟

در شصتمین سالگرد پرتاب موشک SPUTNIK1 بود. پنس اشاره کرد اصلی ترین نکته که امروز قابل ملاحظه است، متاسفانه مشاهده راه کار های اندک درمورد سیاست های فضایی است.او گفت: فعالیت های فضایی بسیار کم شده و ما بسیار آهسته عمل می‌کنیم.

همانطور که ما ۶۰ سال پیش یاد گرفتیم وقتی آهسته باشیم به عقب برخواهیم گشت. از نشانه های این حرکت آهسته که پنس به آن اشاره کرد فضانوردان ناسا بودند که بعد از اولین ماموریت خود به ماه ، که نام آن APOLLO و در سال ۱۹۷۲ بود آنها نتوانستند به مدار نزدیک به زمین بروند.
از زمانیکه شاتل در سال ۲۰۱۱ بازنشسته شد کشور باید مبلغی را به روسیه پرداخت کند تا فضانوردان آمریکایی بتوانند از گذرگاه آنان عبور کنند تا به مرکز بین المللی فضایی برسند. و این مبلغی در حدود ۷۶ دلار برای هر نفر هزینه دارد.

پایگاه آپولو 11 در ماه

پنس تعهد داد برنامه مدیریتی ترامپ به NSC کمک فراوانی می‌کند و باعث پیشرفت و اجرای برنامه های استراتژی بلند مدت آمریکا می‌شود.این برنامه ها تمرکز ویژه ای بر روی سفر های فضایی انسانی ، توسعه صنعتی و امنیت ملی خواهد داشت.

ما تعهدات آمریکا را تجدید خواهیم کرد و تکنولوژی های فضایی که برای امنیت نیاز داریم خلق خواهیم کرد.
دشمنان ما فعالیت های تجاوزگرانه ای شامل پخش پارازیت و هک کردن اطلاعات ما انجام میدهند که می‌تواند باعث فلج شدن مراقبت های نظامی، سیستم ناوبری و شبکه ی ارتباطی شود.

پنس در صفحه خود نوشت: در واقع آمریکا باید بر آسمان کره ی زمین مسلط شود. ما فعالیت های تنظیم کننده ، تکنولوژی ها و آموزش خود را گسترش می‌دهیم تا موقعیت شهروندان آمریکایی را افزایش دهیم و مطمئن هستیم آمریکا جلودار پیشرفت های اقتصادی می‌شود.
او همچنین اضافه کرد: در سال آینده صنعت آمریکا باید در ابتدا از فعالیت های انسانی در مدار نزدیک به زمین پشتیبانی کند تا باعث گسترش دنیای اقتصادی شود.

در اولین مجمع

تنها هدفی که این اجلاس دارد منعکس کردن مشورت درمورد پنل های مختلف است. این اجلاس در موزه ی ملی هوا -فضای سمیتسونیان در شهر ویرجینیا برگزار شد.
دو تا از سه پنل شامل قسمت اجرا کننده فضاپیما های SPACE X ,SIERRA NEVADA CARP, LOCKHEAD MARTIN , BOEING AND ORBITAL ATK می‌شوند.
پنل سوم بر روی امنیت ملی تمرکز میکند. ما می‌توانستیم در حدود نیم قرن پیش در کره ی ماه گردش کنیم و ما در قرن ۲۱ میتوانیم به فضا دست پیدا کنیم.

پنس گفت: تمام مسائل گذشته را شما می‌توانید در این اجلاس مشاهده کنید. اNSC تا اوایل سال ۱۹۹۰ در دوره ی ریاست جمهوری جرج بوش فعال بود. ترامپ توانست در ۳۰ جوئن این هیات اجرایی را دوباره احیا کند.

SourCe: SPACE

منبع :
ُSPACE
مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارسکدرز اولین بازار کار آنلاین ایران