ثبت نام

آنچه می خواهیم در آی او اس نسخه ۱۲ از اپل ببینیم

iOS12 - آنچه می خواهیم در آی او اس نسخه 12 از اپل ببینیم

توقعات ما از iOS12 چیست؟

iOS11 با بسیاری از تغییرات برای iPad ها ارائه شد و در بخش iPhone ها، تنها شامل تغییرات در موارد بسیار جزئی شده بود. به هرحال می دانیم که این آخرین آپدیت نرم افزاری از طرف اپل نخواهد بود.

شکی نیست که نسخه ۱۲ سیستم عامل آی او اس در سال ۲۰۱۸ رونمایی خواهد شد و همه ما دوست داریم که تغییرات زیادی را در این سیستم عامل شاهد باشیم. نه تنها تغییرات، بلکه ویژگی های جدید و پیشرفت ها نیز بخشی از این تغییرات خواهند بود.
اما این تغییرات شامل چه چیزهایی خواهد بود؟ با اینکه برای پیش بینی کمی زود است، اما ما در اینجا یک لیست از تغییراتی که نیاز است در سیستم عامل آی او اس بعدی قرار بگیرد برای شما آماده نموده ایم.

 

برویم سر اصل مطلب

  • بحث ما در مورد چیست؟ ورژن بعد سیستم عامل اپل
  • چه زمانی ارائه خواهد شد؟ احتمالا اوایل سپتامبر ۲۰۱۸
  • چه هزینه ای در بر خواهد داشت؟ بدون هیچ هزینه ای!

 

تاریخ انتشار سیستم عامل iOS12 :

بر اساس دانسته های ما، اولین دیدار ما با سیستم عامل iOS12 احتمالا در کنفرانس جهانی توسعه‌دهندگان اپل و در ماه ژوئن سال ۲۰۱۸ خواهد بود. نسخه بتا مخصوص توسعه دهندگان این سیستم عامل، در همان زمان به اجرا در خواهد آمد و نسخه نهایی در زمان ارائه گوشی آیفون ۹ یا هر چیزی که اپل اسم آن را می گذارد به انتشار خواهد رسید. تاریخ احتمالی این انتشار همان ماه سپتامبر ۲۰۱۸ خواهد بود.
درست در همین زمان، نسخه جدید برای دستگاه های سازگار منتشر خواهد شد و همانند چندسال گذشته، بروزرسانی به نسخه جدید برای دارندگان آیپد ها و آیفون ها هزینه ای نخواهد داشت.

 

اخبار و شایعات iOS12 :

با اینکه هم اکنون هیچ چیز در مورد iOS12 نمی دانیم، اما حالا که iOS11 منتشر شده است، بزودی شروع به شنیدن اخبار مختلف در مورد این سیستم عامل خواهیم کرد و این صفحه با توجه به جدیدترین شایعات معتبر بروز رسانی خواهد شد. این شایعات معمولا از طرف توسعه دهندگان منتشر می شود. توسعه دهندگان مجبورند برای ارائه جدیدترین برنامه های خود بر روی گوشی های جدید و سیستم عامل جدید اپل، سریعتر از ما به نسخه آزمایشی iOS12 دسترسی پیدا کنند و بدین طریق راه های زیادی برای به انتشار رساندن اخبار در مورد ویژگی های جدید سیستم عامل اپل در دست دارند.

 

ما خواهان دیدن چه چیزی هستیم؟

در حالی که چیزی از iOS12 نمی دانیم اما تصمیم گرفته ایم تا ایده های خود را در مورد سیستم عامل آینده اپل با شما به اشتراک بگذاریم.

 

۱-عملکرد صحیح دکمه های WiFi و بلوتوث :

توقعات ما از iOS12 چیست؟

مرکز کنترل در سیستم عامل iOS11 دچار بهبود های فراوانی گشته است. اما یکی از چیزهایی که طرفداران آن را نمی پسندند این است که در واقع شما نمی توانید به صورت کامل وای فای و بلوتوث دستگاه خود را خاموش کنید. با لمس دکمه مخصوص وای فای و بلوتوث، اتصال شما با این دو بخش قطع می شود اما امواجشان به صورت کامل خاموش نمی شوند. دلایل خوبی برای این کار وجود دارد، به طور مثال این ویژگی به این دلیل است که ارتباط بخش های فوق با اپل Pencil و اپل واچ۳ قطع نشود و این گجت ها همچنان به کار خودشان ادامه دهند. همچنین ویژگی های چون AirDrop و AirPlay نیازمند این ارتباط هستند. به هر حال دلایل مختلفی وجود دارد که شما دوست ندارید بخش وای فای و بلوتوث دستگاه تان به صورت موقتی خاموش باشد.
هم اکنون برای متوقف سازی این بخش مجبورید تا به بخش اصلی صفحه تنظیمات مراجعه کنید. در iOS12 ترجیح می دهیم تا این کار توسط یک دکمه خاموش روشن و شاید حتی توسط لمس محکم تر ۳D Touch انجام شود.

 

۲-بازگشت Wish list به اپ استور :

اپ استور به صورت کامل در نسخه ۱۱ سیستم عامل iOS بازسازی شده است و موارد زیادی در این بخش تغییر کرده است که بسیار مناسب و کاربردی می باشد. اما یکی از ویژگی هایی که در فرایند بازسازی از این رفته است، بخش Wish list می باشد. در گذشته، اگر از یک برنامه یا بازی خوشتان می آمد و به علت هزینه بالا یا کمبود حجم دیتا قادر به دانلود یا خرید آن نبودید، می توانستید آن را در Wish list خود قرار دهید تا برنامه یا بازی مذکور را فراموش نکنید. اکنون دیگر این ویژگی در دسترس نیست و حتی برنامه هایی که در Wish list خود در سیستم عامل قبلی iOS گذاشته بودید نیز در دسترس نخواهد بود. Wish list یک ویژگی مفید محسوب می شد و ما در کنار سایر ویژگی ها دوست داریم که این بخش به اپ استور سیستم عامل iOS12 برگردد.

 

۳-تنظیمات عکاسی در برنامه دوربین :

اغلب مردم در مورد ویژگی های بصری گوشی های اپل صحبت می کنند. با اینکه بسیاری از آنها درست می گویند اما چند مورد از ویژگی های گوشی شامل این قابلیت نمی شوند. منظور ما دکمه های کنترل دوربین یا حداقل مکانی که آنها قرار دارند است. اگر جزو کسانی هستید که تاکنون با سیستم عامل iOS کار نکرده اید، انتظار دارید که این تنظیمات را در برنامه دوربین پیدا کنید. اما بسیاری از این تنظیمات که شامل رزولوشن ویدیو و فرمت فایل ها است و یا تنظیمات Grid بندی صفحه نمایش، در یک زیر منو در داخل بخش اصلی صفحه تنظیمات قرار گرفته است که برای دسترسی به این بخش لازم است تا از برنامه دوربین خارج شوید و چندین منو را زیر و رو کنید و دوباره به برنامه دوربین بازگردید.
موارد فوق به این معنی است که ممکن است بعضی از کاربران ندانند که این تنظیمات در کجا قرار گرفته اند و تصور می کنند که تمامی تنظیمات دوربین در همان برنامه اپ قرار گرفته و همان هایی هستند که کاربر آنها را می بیند. ما شدیدا مشتاقیم تا این تغییر را در سیستم عامل iOS12 شاهد باشیم.

 

۴-دکمه بازگشت قابل تحرک :

توقعات ما از iOS12 چیست؟

وقتی در حال گشت و گذار در داخل یک برنامه در سیستم عامل iOS هستید و قصد دارید که به صفحه قبلی رجوع کنید، به دلیل عدم وجود دکمه سخت افزاری بازگشت، لازم است تا با استفاده از دکمه کوچک بازگشت که در بالا و سمت چپ هر برنامه قرار گرفته است این عملیات را انجام دهید.
اگر یک فرد راست دست باشید این مورد اصلا ایده آل نخواهد بود. همچنین به دلیل کشیدگی صفحه در گوشی هایی با صفحه نمایش بزرگ مانند آیفون ۸ پلاس، لمس این دکمه برای شما سخت خواهد بود. دوست داریم که اپل در سیستم عامل iOS12 در مورد قابل جابجایی بودن دکمه بازگشت، تجدید نظر کند.

 

۵-قدرتمند تر شدن برنامه Files :

برنامه File قرار بود که یک مدیریت فایل و پوشه برای سیستم عامل iOS باشد. تجربه ای نزدیک به نسخه ویندوزی داشته باشد و یا حداقل شبیه به برنامه های مدیریت فایل در سیستم عامل آندروید باشد. اما در واقعیت، اولین باری که برنامه Files را باز می کنید احتما چیز زیادی را مشاهده نخواهید کرد.
شما می توانید محتویات ذخیره شده در iCloud را به این بخش متصل کنید اما هرچیزی که از قبل در حافظه داخلی گوشی ذخیره کرده اید، تا زمانی که به صورت دستی به برنامه Files اضافه نشود، قابل مشاهده نخواهد بود. همین مشکل باعث می شود که کاربران در استفاده از این برنامه گیج شوند و این بدین معنی است که شما هرگز نخواهید توانست تا یک برنامه مدیریت فایل و پوشه کامل را در گوشی آیفون خود داشته باشید.
امیدواریم در سیستم عامل iOS12 شاهد یک برنامه مدیریت فایل مناسب باشیم.

 

۶-شخصی سازی های بیشتر در بخش مرکز کنترل :

با آپدیت iOS11 به عنوان سیستم عامل، اپل در بخش مرکز کنترل به شما این اجازه را می دهد تا این بخش را به دلخواه خود شخصی سازی کنید. اما این شخصی سازی به هیچ عنوان جامع نیست.
ما دوست داریم که این قدرت را داشته باشیم تا بتوانیم به صورت دلخواه میانبر برنامه های مختلف را به این بخش اضافه کنیم یا بخش هایی مانند کنترل پلیر موزیک و Screen mirroring را از این بخش حذف کنیم. کاری که هم اکنون قادر به انجامش نیستید.

 

۷- تکمیل خودکار گسترده در سیستم :

توقعات ما از iOS12 چیست؟

برنامه های مدیریت رمز عبور سریع هستند، یک راه امن برای وارد شدن به داخل برنامه های مختلف یا حساب های مختلف هستد. در بسیاری از دستگاه ها، مدیریت رمزهای عبور بسیار سریع و آسان است اما نه در سیستم عامل iOS.
به این دلیل که برای تکمیل خودکار رمزهای عبور در برنامه های مختلف نیاز است تا توسعه دهندگان این قابلیت را به صورت دستی برای برنامه مذکور فعال کنند که در سیستم عامل iOS این قابلیت تنها بر روی برخی از برنامه ها فعال است. اپل بیکار ننشسته و با اضافه کردن قابلیتی به اسم “تکمیل خودکار رمز عبور برای برنامه ها” در سیستم عامل iOS11 این ضعف را پوشش داده است. کار این ویژگی دقیقا همانند اسم آن است اما فقط برای رمزهای عبوری که توسط اپل آنها را ذخیره کرده اید.
برنامه ها همچنان نمی توانند به صورت خودکار از رمزهای عبوری که مورد علاقه شما هستند استفاده کنند و برای بار اولی که وارد یک برنامه می شوید مجبورید تا نام کاربری و رمز عبور خود را به صورت دستی وارد کنید یا آنها را در محلی که مشخص شده است کپی کنید.
در یک کامپیوتر یا یک گوشی با سیستم عامل آندروید، استفاده از برنامه های ذخیره ساز رمز عبور بسیار ساده و بدون دردسر است. در iOS اما همچنان این ویژگی وقت گیر است. بنابراین امیدواریم که این مشکل در نسخه بعدی iOS حل شود.

http://www.techradar.com

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارسکدرز اولین بازار کار آنلاین ایران