ثبت نام

ویندوز ۱۰ در موبایل به آخر خط رسیدند

Windows 10 mobile 600x410 - ویندوز 10 در موبایل به آخر خط رسیدند

عدم وجود ویژگی های جدید و نبود سخت افزار باعث شد رئیس بخش ویندوز ماکروسافت اعلام کند، کارخانه ماکروسافت دیگر بر روی موبایل های ویندوز ۱۰ تمرکز نمی‌کند.

بیل گیتس از ساخت موبایل هایی با سیستم عامل ویندوز منصرف شد. HP تولید گوشی های سیستم عامل ویندوز را متوقف کرد. هم اکنون طبق آماری که منتشر شد مایکروسافت فهمید که مردم زیادی از گوشی های ویندوز ۱۰ استفاده نمی‌کنند و برنامه های کافی برای آن به‌روز رسانی نمی‌شود.

ویندوز 10 موبایل

نایب رئیس شرکت ویندوز ۱۰ و رئیس ماکروسافت در بخش (PC ، تبلت و تلفن همراه ) جو بلفیوره روز یکشنبه در توییتر خود اعلام کرد: مایکروسافت حمایت های خود را از ویندوز ۱۰ به وسیله رفع مشکلات و به‌روز رسانی موارد امنیتی ادامه خواهد‌داد ولی افزایش امکانات و سخت افزار های جدید در دستور کار آنها قرار ندارد.

ویندوز 10 موبایل

مایکروسافت به تازگی در فضای تلفن همراه قرار نگرفته، بلکه آن‌ها این نسخه از سخت افزار تلفن همراه را حدود ۲۰ سال پیش تولید می‌کردند. آنها در سال ۱۹۹۶ با ویندوز CE آغاز کردند و در ادامه ویندوز ۲۰۰۰ را بر روی تلفن همراه قرار دادند.اما از زمانیکه در سال ۲۰۰۷ اپل iOS و در سال ۲۰۰۸ سیستم اندروید گوگل به بازار آمد فضای رقابتی بین آنها شکل گرفت.بیشتر فروش های اخیر مربوط به KANTAR WORLD PANEL بوده است.

ویندوز 10 موبایل CE

۱٫۳ درصد از فروش های تلفن های همراه ویندوز در آمریکا بود، که ۰٫۳ درصد آن برای بلک بری است. در مقایسته ۶۴ درصد فروش تلفن های همراه جدید و ۳۴ درصد مربوط به فروش iOS در بریتانیا و استرالیا است.

مایکروسافت در تلاش است قدرت خود در PC را بر روی تلفن های همراه خود قراردهد تا کاربران آن بتوانند به راحتی در دسکتاپ ، تبلت و موبایل جا به جایی انجام دهند. اما کاربران آن درباره ی کمبود برنامه های ویندوز شکایت دارند و اعتقاد دارند برنامه های آن بسیار نامناسب است.

در حالیکه بلفیوره گفت : مایکروسافت تلاش های بسیار زیادی برای فراهم کردن برنامه ها و گسترش آنها داشته است. در این اکوسیستم تعداد افرادی که در کارخانه ها سرمایه گذاری می‌کنند بسیار کم است.اما آنها به عقب باز نگذشتند. در همان روز بلفیوره ۱۴۰ نفر از کارمندان بخش تلفن همراه ویندوز بلک بری را اخراج کرد و این کارخانه به کمتر از ۱ درصد در آمریکا فروخته شد.

در دنیای تلفن همراه این یک برند بزرگ بود که عمر زیادی نداشت.

Source: Cnet

 

منبع :
Cnet
مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارسکدرز اولین بازار کار آنلاین ایران