ثبت نام

Homo sapiens عامل انقراض نئاندرتال‌ها |رقابت،جنگ وسرما

neanderthals extinct crop - Homo sapiens عامل انقراض نئاندرتال‌ها |رقابت،جنگ وسرما
ب

شما احتمالا واژه نئاندرتال‌ها را ازکسی شنیدهاید. به طور معمول یک شخص که با استفاده از غریزه خود زندگی میکند مانند حیوانات. شواهد جدید نشان میدهد که خطاب کردن شخص به نئادرتال خیلی هم غیر واقعی به‌نظر نرسد!

نئاندرتال‌ها زود‌تر از این‌که تصور کنیم منقرض شدند، اما قبل از انقراض آن‌ها با اجداد ما (Homo sapiens) دیدار کرده‌اند. همان کسانی که باعث انقراض آنها شدند.نئاندرتال‌ها گونه های اولیه انسان هستند که عمدتا در اروپا و جنوب‌غربی آسیا در ۱۳۰ هزار سال پیش قبل از اینکه در ۴۰ هزار سال گذشته منقرض شوند. زندگی میکردند.

اولین استخوان یک نئاندرتال در سال ۱۸۵۶ در دره رود ناندر آلمان یافت شد. البته در زمان کشف استخوان ها مردم بر این باور بودند که این استخوان آثار از انسان های عجیب و غریب هست.

 

نئاندرتال‌ها عموما عظیم‌الجثه تر از انسان های مدرن یا همان Homo sapiens بودند، آنها دارای سینه هایی برجسته‌تر و پیشانی شیبداری بودند.

پس از کشف اولین استخوان های نئاندرتال‌ها آثار دیگری نیز در سرتاسر اروپا و آسیا یافت شدند؛ از اسپانیا و روسیه گرفته تا عراق. پس چه اتفاقی برای گونه های اولیه برای سرتاسر دنیا افتاده است ؟ این سوال بیشتر دانشمندان در سال های های گذشته بوده است.اما آزمایشهای جدید اطلاعاتی را نشان داده است که میتوان در تشریخ علت انقراض آنها کمک زیادی کند.

به نظر می رسد که ما – یا حداقل اجدادمان عامل انقراض نئاندرتال‌ها بوده باشیم.

درباره ۴۵ هزار سال گذشته تعداد نئاندرتال‌ها در حال کاهش بود که دقیقا در آن زمان اجداد ما ایعنی انسان‌های مدرن در گروه هایی پراکنده در سرتاسر اروپا زندگی می‌کردند. دو گروه یعنی نئاندرتال‌ها و انسان‌های مدرن بر سر غذا، پناهگاه، وهرچیز دیگر باهم به رقابت و جدال با یکدیگر پرداختند. اما Homo sapiens از لحاظ تکنولوژیکی پیشرفته تر بود. و بر گونه آن‌ها چیره گشتند.

همچنین تصور می‌شود که فوران آتشفشانی در ایتالیا و ایجاد آب و هوایی با درجه حرارت پایینتر در حدود ۴۰،۰۰۰ سال پیش، آخرین ضربه مرگ‌بار را به نئاندرتالها وارد کرد.

پیش از  جدال آنها باهم به‌نظر میرسد نئاندرتال‌ ها و انسان های مدرن باهم آمیزش هایی را داشته‌اند و این موضوع از آثار DNA نئاندرتال‌ها در انسان های امروزی مشهود است.

Sources: O’Neil,Vergano,Howstuffworks

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارسکدرز اولین بازار کار آنلاین ایران