ثبت نام

سنسور‌ بازوی رباتیک حس لامسه در انسان فلج را درمان میکند

ap162877382834554839514559t1070h032809fbee7945a12654d55665c4194f3ba52190 700x410 - سنسور‌ بازوی رباتیک حس لامسه در انسان فلج را درمان میکند
ب

چطور محققان احساس لمس در انسان فلج را درمان میکنند؟
جان هاپکینز در ازمایشگاه فیزیک یک مقیاس از این عضو را ساخت و در آزمایشات اجرا شده است که توسط تیم مهندس زیستی رابرت گانت در پیتزبورگ استفاده کرد که با هم دارای بیش از ۱۰۰ سنسور می‌باشد.
(این مجموعه در سپتامبر ۲۰۱۷ توسط نچرال جئو گرافیک ارائه شده است)

یک انسان، یک بازوی رباتیک، ۱۲ الکترود ! این ها عناصری از این ازمایش است که حس لامسه ی انسان معلول ترمیم می شود دانشمندان برای مدت طولانی میدانستند که مغز قطع شدن و یا فلج شدن عضو را احساس میکند و ظرفیت لازم برای انجام همیشگی این کار را دارد (به گفته مهندس زیستی رابرت گانت) حتی بعد از جراحت.

محققان توانستند اخیرا عضو رباتی که با دیگر هوش ها کنترل می‌شود به مردم کمک کنند. گانت و همکاران در دانشگاه پیتزبورگ و مرکز پزشکی دانشگاه پیتزبورگ هدفشان رسیدن به پیشرفت بود آن ها آزمایشاتی با راه هایی برای ساخت عضو رباتی بود که مجسم کردند و گانت آن را ارائه داد برای ساختن که واقعا به عنوان عضوی از بدن احساس میکرد و یک ابزار نبود.
بازوی رباتیک با سنسور های ایجاد احساس

Nathan copeland: اغلب فلجی ها در قفسه سینه در تصادفات ماشین در نوجوانان است.


این تیم سنسور‌ های کوچکی را در مغز و در قشر پوست فرو می‌کنند که کنترل حرکت اختیاری را دارد و در بعضی از سنسور‌ های پوستی که احساسات در دست را پردازش میکند. بازوی رباتیک از سیم کشی هایی برای فرستادن و گرفتن سیگنال ها از دیگر سنسور‌ ها استفاده شده است. ۳۱ نوامبر کوپلند توانست به درستی و چشم بسته تعداد ۸۴٫۳ درصد از کسانی را که بازو ها و انگشتان خود را فشار بدهند شناسایی کرد. یافته ها گزارش می‌دهند در علم انتقال پزشکی به گفته کوپلند گرمی و احساس سوزش در انگشتان ربات باعث ایجاد حس شادی ،راحتی و امیدواری شده است و در نهایت هدف گفته های گانت در یک عبارت ساده: در گسترش تکنولوژی، فلجی و یا زوال عضو یک ناتوانی نیست…

Source: NaturalgeoGraphic

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارسکدرز اولین بازار کار آنلاین ایران